top of page

CMAS Tüplü Dalış Kursu - Seviyeler

CMAS, açılımı "Confederation Mondiale Des Activites Subaquatiques (Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu)" olan, merkezi İtalya'da bulunan ve 1959 yılında Monako'da kurulan, dünyanın ilk ve en köklü dalış eğitim sistemidir. CMAS'ın bugün 5 kıtada 130'dan fazla ülkede alt federasyonları bulunmaktadır. Ülkemizde, tüplü dalış faaliyetlerini denetleme ve düzenleme yetkisine sahip tek kuruluş olan "Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)" da, CMAS'ın ülkemizdeki tek temsilcisidir. Her dalış sisteminde olduğu gibi CMAS'ta da başlangıç seviyesinden uzmanlık seviyelerine kadar uzanan bir eğitim dizgesi söz konusudur. Bu içerikte bunları inceleyeceğiz.

Tanıtım Dalışı - Deneme Dalışı - İlk Dalış

Su altı dünyası, keşfedilmeyi bekleyen canlılarla doludur. Eğer daha önce hiç su altında nefes almadıysanız, mutlaka denemelisiniz. Alanlarında uzmanlaşmış ve "Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu" (TSSF) tarafından akredite edilmiş eğitmenlerimizle, doğru "tanıtım dalışı" hizmeti almanın keyfini ve güvenini yaşayın. Tabi ki hayatınızın bu unutulmaz anlarını fotoğraf ya da video ile kayıt altına alarak.

Ayrıca "tüplü dalışa nasıl başlayabilirim" konulu makalemizi inceleyebilir ya da örnek bir deneme dalışı videomuzu buradan izleyebilirsiniz.

CMAS 1 Yıldız Dalıcı Kursu

Uzman dalıcı kariyerinizin ilk ve en önemli basamağı olan Cmas Bir Yıldız dalıcı kursu, profesyonel deneyimlerinizin başlangıç noktasıdır. Bu eğitimde, federasyonumuz tarafından belirlenmiş temel beceri eğitimlerini, hem teorik hem de kıyı dalışlarınızla pekiştirirsiniz. Son dalışınız da botla 18 metredir. Bu dalışı başarıyla tamamlamanız halinde "1 Yıldız Dalıcı" olmaya hak kazanırsınız. 1 yıldız dalgıç kursunda  alacağınız eğitimlerin bir listesine buradan ulaşabilirsiniz...

CMAS 2 Yıldız Dalıcı Kursu

Dalış kariyerinizin ikinci ve belki de en "eğitim yoğun" basamağı bu eğitimdir. Derin dalıştan gece dalışına, su altı navigasyonundan dalış planlamasına kadar birçok profesyonel alanda eğitim alır ve tecrübelerinizi geliştirirsiniz. Son dalışınız olan 42 metrede kısa bir "derinlik (azot) sarhoşluğu" testine tabi tutulursunuz ve eğitiminizi tamamlarsınız. Bu eğitimde öğreneceğiniz konuların bir listesini bu sayfamızda bulabilirsiniz...

whatsapp icon.png

İlginizi çekebilir...

bottom of page