top of page

1981 İzmir doğumluyum. 7 yaşımdan beri, İzmir - Mordoğan Beldesinde denizle iç içe olarak büyüdüm. 15 yaşlarımda aletsiz serbest dalış ve zıpkınla balık avı ile ilgilenmeye başladım. Bu dönem, hayatımın geri kalanında, denizden artık  ayrı kalamayacağımı anlamamı sağladı.

2010 yılında ilk tüplü dalış deneyimimi bir "deneme dalışı" ile Karaburun'da yaşadım ve o gün, profesyonel tüplü dalış kariyerimin başladığı gündür. Cmas 1 Yıldız dalış kursuyla başlayan belge seviyemi, Cmas 2 Yıldız, Cmas 3 Yıldız, uzmanlık belgelerim ve en sonunda da donanımlı dalış eğitmenliği (Scuba Diving Instructor) seviyeleri izledi.

Uzun bir süredir Mavideyiz Dalış Merkezi'nde (TSSF Sicil No:958) "Tüplü Dalış Eğitmenliği" (Scuba Diving Instructor) yapıyorum ve Cmas 1 Yıldız - Cmas 2 Yıldız - Cmas 3 Yıldız dalgıç yetiştiriyorum. 

whatsapp icon.png
Scuba Diving Instructor Fırat ÇELİK
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Linkedin
  • Blogger

İlginizi çekebilir...

 Mavi derinliklerde bambaşka bir deneyime hazır mısınız? Profesyonel dalgıç olmadan da dalış yapabilir veya uzman bir dalgıç olmak için dalış

eğitimlerimize katılabilirsiniz. Yıllardır hayalini kurduğunuz ancak bir şekilde ertelediğiniz tüplü dalış (Scuba Diving) aktivitesini gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken bizi aramak. Ayrıca tüplü dalış kurslarımızla ilgili detaylı bilgilere Cmas Dalış Kursları sayfamızdan da ulaşabilirsiniz. Federasyonun belirlediği standartlarda güvenli biçimde deneme dalışı (tanıtım dalışı) yapabilir ve adeta yerçekimsiz bir ortam olan tüplü dalışın (Scuba Diving) büyüsünü tüm vücudunuzda hissedebilirsiniz.

 İzmir'de sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz kapsamında, deneme dalışından Cmas 3 yıldız dalıcı” seviyesine kadar dalış eğitimlerine katılabilir ve uzman bir dalgıç haline gelebilirsiniz. Dilerseniz sportif dalış aktivitelerine de katılabilir, sporu mucizevi bir keşif yolculuğuna dönüştürebilirsiniz.

      

 Mavideyiz Dalış Merkezi - Donanımlı Dalış Eğitmeni - Fırat ÇELİK olarak İzmir Dalgıç Kursları içerisinde olabildiğince farklı bir çizgide yer almaya çalışıyor ve sizler için en doğru yöntemlerle dalış kursu (Scuba Diving Course) veriyoruz. İzmir'de dalış kursları araması yapıldığında öne çıkan isimlerden olmamızı, sahip olduğumuz hizmet standardı anlayışı ve elbette mutlu dalgıçlarımıza borçluyuz. 

         

 Deniz bir tutkudur. Tüplü dalış (Scuba Diving) ise tüm deniz aktivitelerinin ötesinde, dünyanın su altı merkezine bir yolculuğudur. Hiçbir deneyim, tüplü dalışta (Scuba Diving) aldığınız hazzı veremeyecektir. Mavideyiz Dalış Merkezi - Fırat ÇELİK olarak, güvenli biçimde dalış yapabilmeniz için detaylı dalış eğitimleri veriyor ve ilk discovery, yani deneme dalışından itibaren tüm detaylara hakim olmanızı sağlıyoruz. Ayrıca tüplü dalışla (Scuba Diving) ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını Su Altı Bilgi Arşivimiz adresindeki blog sayfamızda da bulabilirsiniz. Mavideyiz Dalış Merkezi - Fırat ÇELİK, federasyonca belirlenmiş olan kriterlere uygun herkese her seviyede dalış deneyimi yaşatmak üzere “tüplü dalış kursu (Scuba Diving Courses)” hizmeti vermektedir.

         

 Dalış aktivitesinin ciddi bir donanım kullanma aktivitesi olmasından dolayı tüplü dalış eğitimlerimizde teorik bilgi seviyesinin en üst seviyede olmasını sağlıyor ve kıyı dalışları ile yeterince deneyim kazanmamış dalıcılarımızı maalesef derin dalışlara alamıyoruz. Kanunen belli bir eğitim seviyesine ulaşmamış, daha önceden dalgıç kursu almamış ve bröve sahibi olmayan dalıcı adaylarının 5 metreden fazla derinliğe inmesine izin verilmez. Bu yüzden deneme dalışlarımız (tanıtım dalışlarımız), dalıcının her türlü aksaklığa karşı güvende olduğu ve kolayca yüzeye ulaşabileceği bir derinlik olmasından dolayı federasyon tarafından da onaylanan ve 26993 sayılı resmi gazetenin 4-bb bendinde yayınlanan, 5 metrede gerçekleşmektedir. Elbette dalış eğitimlerine katılarak ve dalış brövenizi aldıktan sonra daha derin dalışlar yapabilmeniz de mümkün olacaktır.

         

 Tüplü dalış (Scuba Diving) yapabilmek için bazı ön koşullar bulunmaktadır. Fiziksel yeterliliğe sahip olmanız, 14 yaşınızı doldurmuş olmanız, yüzme bilmeniz, deneme dalışı yapabilmenizi sağlayacaktır. Uzman eğitmenlerimiz, dalış elverişliliği ile ilgili olarak sizi yönlendirecek ve gerekli tedbirleri en iyi biçimde alacaktır.

 Siz de tüplü dalış (Scuba Diving) deneyimini yaşamak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın, güvenli ve keyifli bir dalış deneyimi, doğru ve eksiksiz bir eğitimle başlar.

 Size İzmir Tüplü Dalış Kursları (Scuba Diving Courses in Izmir) içinde en iyi ve en güvenli dalış deneyimini yaşatabilmek için çalışıyoruz.

                                                                                                                                                                                                                         Sağlıcakla dalın...

bottom of page